RELACJE || Trefl Proxima Kraków vs Enea PTPS Piła
26 lutego 2018
RELACJE || Trefl Proxima Kraków vs KS Pałac Bydgoszcz
5 marca 2018

Adrianna Budzoń: Musimy zagrać zdecydowanie lepiej! 

Kilka słów od naszej rozgrywającej Adrianny Budzoń, która podzieliła się z nami swoimi wrażeniami odnośnie ostatnich spotkań, nadchodzącej rywalizacji z Pałacem Bydgoszcz oraz… pogody.

 

Jak nastroje w drużynie?Jesteśmy w trakcie bardzo miłej serii – czterech spotkań z rzędu z ligowymi punktami, z czego trzy były to spotkania wygrane.

Mam nadzieję, że ta seria będzie jeszcze trwać i trwać, najlepiej do końca sezonu. Bardzo się cieszymy ze zdobywanych punktów, a przede wszystkim z wygranych spotkań, bo to one budują pewność siebie. Ciężko pracujemy na treningach, a to procentuje później w meczach. To nas bardzo cieszy i mobilizuje do dalszej pracy.

Nasza pozycja w tabeli poprawiła się i do siódmego w tabeli BKS-u tracimy już tylko dwa punkty. Przykuwacie uwagę do tego jak zmienia się tabela?

Oczywiście! Może nie spoglądamy w tabelę każdego dnia, ale zależy nam na tym, żeby być jak najwyżej. Obecnie bardzo dużo drużyn ma zbliżoną ilość punktów, dlatego każdy punkt jest na wagę złota.

Teraz przed nami mecze z rywalami, którzy znajdują się w dole tabeli. Będzie ciężej niż z tymi „potencjalnie” silniejszymi?

Ciężko powiedzieć. Do każdego meczu staramy się podchodzić z tym samym nastawieniem, a zwycięstwa nad zespołami z dołu tabeli są o tyle ważne, że pozwalają umocnić naszą pozycje i zwiększyć dystans nad sąsiadami w tabeli. Mam nadzieję, że uda nam się utrzymać poziom gry z ostatnich spotkań. Będzie to pierwszy krok do tego, aby myśleć o zwycięstwach.

Najpierw Bydgoszcz, z którą przegraliśmy po koszmarnym meczu w Pucharze Polski – 2:3. Czas wyrównać rachunki?

Tak, zaczęłyśmy już przygotowania do meczu z Bydgoszczą i jak zawsze damy z siebie wszystko, żeby wygrać mecz w sobotę. To spotkanie w ramach Pucharu Polski, było jednym ze słabszych w naszym wykonaniu. Graliśmy nierówno, potrafiliśmy wygrać seta do -17, by kolejnego przegrać do -12. Popełnialiśmy bardzo dużo prostych, niewymuszonych błędów. Musimy zagrać zdecydowanie lepiej!

Z naszej pozycji w ligowej tabeli jesteś… a) bardzo zadowolona, b) zadowolona, c) średnio zadowolona, d) niezadowolona? 

Jakieś koła ratunkowe? Poproszę o telefon do przyjaciela (śmiech). Rozgrywki cały czas trwają i wiele się jeszcze może wydarzyć. Dlatego nie ma co komentować obecnego miejsca w tabeli, gdyż może się ono diametralnie zmienić w przeciągu nawet trzech kolejek. Tak jak wspominałem wcześniej, jako sportowcy zawsze walczymy o zwycięstwa. Ciężko pracujemy, walczymy, co widać na boisku. Od czterech spotkań punktujemy, dwa ostatnie wygrałyśmy. Chciałabym, żebyśmy skończyły sezon na wyższej pozycji, niż ta na której znajdujemy się teraz.

Co powiesz o poziomie naszej Ligi? 

Ciężko mi to ocenić, ale uważam, ze z roku na rok kobieca liga oddala się od poziomu innych lig europejskich. Świadczą o tym na przykład występy w europejskich pucharach, które od wielu lat nie przynoszą zbyt dużych sukcesów.

Jak radzisz sobie z zimą, którą na dobre rozgościła się w Krakowie? 

Za moich czasów nie takie mrozy się przechodziło (śmiech). A tak na poważnie, to zdecydowanie wole cieplejszy klimat i już nie mogę się doczekać wiosny!

oprac. Paweł Nowak,
Media Manager,
Trefl Proxima Kraków. 

Komentarze są wyłączone.