12 stycznia 2018
ZAPOWIEDŹ || Trefl Proxima Kraków vs ŁKS Commercecon Łódź
19 stycznia 2018

Aleksandra Szymańska: Każdy mecz jest meczem o wszystko

fot. Krzysztof Porebski / www.fotoporebski.pl

Już dziś o godzinie 18:00 zmierzymy się z zespołem – MKS Dąbrowa Górnicza. Spotkanie zostanie rozegrany w Krakowie, na naszych „Suchych Stawach” przy ulicy Ptaszyckiego 4. Zapraszamy na halę, ale wcześniej zapraszamy do rozmowy z naszą środkową Olą Szymańską! 🙂

Słyszałaś powiedzenie, że cały sezon, jest taki jak pierwszy mecz? 🤔

O powodzeniu takowym nie słyszałam, ale bardzo mi się podoba. Tego się trzymajmy!

Zwycięstwo we Wrocławiu dało nam dwa cenne punkty, choć z perspektywy czasu… Szkoda trochę, że nie wygraliśmy za 3 punkty?

Zawsze chciałaby się wygrywać za trzy punkty, jednak tutaj nikt nic nie odda za darmo. Gdybyśmy wcześniej nie straciły „głupio” kilku punktów to teraz byśmy nie musiały gonić. Cieszymy się z tych dwóch punktów we Wrocławiu i myślimy bardziej nad zdobywaniem kolejnych, aniżeli nad rozpamiętywaniem przeszłości.

Jak minął tydzień? Wszystko dopracowane?

Po 5-setowym meczu tydzień zawsze wygląda ciężko. Był mały kryzys, ale już w piątek na treningu było widać oznaki świeżości więcw dniu meczowym będziemy latać! 🙂 Jeśli chodzi o taktykę, to przed nami jeszcze jedna odprawa, ale już teraz znamy receptę na mecz z Dąbrową. Szczegółów nie będę zdradzać, mogę powiedzieć tylko tyle, że musimy być lepszym zespołem i grać swoje.

Jakie nastawienie przed meczem? Gramy z ostatnią drużyną ligowej tabeli, zwracacie na to uwagę?

Nastawienie jak zwykle bojowe. Musimy zostawić na boisku serducho, bo dziewczyny z Dąbrowy nie oddadzą nic za darmo. One nie mają nic do stracenia, z takimi zespołami gra się najgorzej. Miejsce w tabeli może być gdzieś z tyłu głowy, ale z szacunku do przeciwnika trzeba zagrać na najwyższym swoim poziomie i nie popełniać błędów własnych. Jestem przekonana, że będzie to bardzo ciężkie spotkanie, w którym nie możemy stracić koncentracji, choćby na sekundę.

Zwycięstwo pozwoli nam doskoczyć do drużyn środka tabeli i uciec od zespołów z dołu. Kolejne spotkanie za 6 punktów?

Nie lubię takich określeń, jak dla mnie gdy wychodzisz na boisko, to ten mecz powinien być on dla Ciebie najważniejszy, nie ma nic potem. Dla mnie każdy mecz jest meczem o 6 punktów. Każdy mecz jest meczem o wszystko.

Jaki wynik typujesz?

Nawiązując do poprzednich odpowiedzi… 3:0 dla nas.

 

oprac. Paweł Nowak,
Media Manager,
Trefl Proxima Kraków.

Komentarze są wyłączone.